Szczecin Prawobrzeże

Szczecin Prawobrzeże

jezioro
Kilka słów o okolicy…

Prawobrzeże to południowo-wschodnia część miasta Szczecina leżąca na prawym brzegu rzeki Odry. Rozciąga się od Jeziora Dąbie, aż po lasy Puszczy Bukowej, którą jest częściowo otoczone.

Puszcza Bukowa to niezwykły obszar leśny z rezerwatami i parkiem krajobrazowym. Na jej terenie, pokrytym pagórkami i dolinami,  jest wiele urokliwych miejsc m.in.: Jezioro Szmaragdowe, Jezioro Binowskie, Jezioro Glinna, ogród dendrologiczny, leśniczówki. Prowadzą do nich dobrze oznakowane szlaki piesze i rowerowe.

Jezioro Dąbie jest czwartym największym jeziorem w Polsce. Poprzez rozległą sieć kanałów, rzek i zatok łączy się z Zalewem Szczecińskim. Wokół Jeziora Dąbie zlokalizowane są przystanie żeglarskie z zapleczem technicznym, a nieopodal znajduje się lotnisko sportowe Aeroklubu Szczecińskiego.

Na terenie Prawobrzeża znaleźć można liczne kanały oraz stawy stworzone do wędkowania. Amatorzy jazdy konnej mają do dyspozycji stadniny (w pobliżu których znajduje się Hotel Agape), a zwolennicy wycieczek rowerowych – mnóstwo ciekawych tras.

Więcej o Prawobrzeżu:
https://www.prawobrzeze.eu/
https://bukowa.szczecin.pl/
https://zalewszczecinski.net/